Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Analiza typowych usterek i środki zaradcze maszyny do powlekania folii
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0577-65158944
Skontaktuj się teraz

Analiza typowych usterek i środki zaradcze maszyny do powlekania folii

2021-03-31

Latest company news about Analiza typowych usterek i środki zaradcze maszyny do powlekania folii

Analiza typowych usterek i środki zaradcze maszyny do powlekania folii

 

Maszyna do powlekania folii to rodzaj urządzenia, które integruje silny prąd, słaby prąd, hydraulikę i pneumatykę.W przemyśle farmaceutycznym jest często stosowany w powlekaniu cukrem, powlekaniu filmem i innych procesach powlekania medycyny chińskiej i zachodniej.Powłoka ma jasny kolor po polerowaniu, a pełna skonsolidowana powłoka wytworzona przez krystalizację cukru na powierzchni może nie tylko zapobiec utlenianiu, degradacji, wilgoci lub ulatnianiu się wióra, ale także zatuszować nieprzyjemny zapach wiórów.W ostatnich latach, wraz z ciągłym rozwojem chińskiego przemysłu farmaceutycznego, zapotrzebowanie rynku na maszyny do powlekania folii jest również znaczne.

najnowsze wiadomości o firmie Analiza typowych usterek i środki zaradcze maszyny do powlekania folii  0

 

Pod względem konstrukcji maszyna do powlekania folii składa się głównie z silnika głównego (oryginalna maszyna do powlekania cukrem), systemu gorącego powietrza o regulowanej temperaturze pokojowej, automatycznego systemu natryskowego do dostarczania cieczy i gazu.Głównym silnikiem może być regulacja prędkości o zmiennej częstotliwości, która może natryskiwać zaróbki do powlekania na powierzchnię tabletki za pomocą pistoletu natryskowego o wysokiej atomizacji.W tym samym czasie tabletka wykonuje ciągły i złożony ruch po trajektorii w naczyniu do powlekania, tak że płyn powlekający jest równomiernie owijany na rdzeniu tabletki.W naczyniu znajduje się gorące powietrze o kontrolowanej temperaturze pokojowej, które jednocześnie suszy tabletkę, dzięki czemu powierzchnia tabletki może szybko utworzyć stałą, delikatną, kompletną i gładką warstwę powierzchniową.

najnowsze wiadomości o firmie Analiza typowych usterek i środki zaradcze maszyny do powlekania folii  1

 

Obecnie maszyna do powlekania folią jest szeroko stosowana w przemyśle farmaceutycznym, ale przy niezmienionej jakości proszku do powlekania wielu użytkowników czasami napotyka pewne awarie w operacji powlekania, takie jak sklejanie, szronienie, mostkowanie i tak dalej.W związku z tym niektórzy technicy fabryczni powiedzieli, że są to typowe problemy, o ile opanujesz odpowiednie rozwiązania, nie możesz już się nimi martwić.Autor wymienia 8 typowych usterek i środków zaradczych maszyny do powlekania folii, co ma jedynie charakter informacyjny w branży.

 

Arkusz samoprzylepny

Głównym powodem sklejania jest zbyt duża ilość natrysku, co narusza zasadę równowagi parowania rozpuszczalnika i powoduje, że arkusze przylegają do siebie.W takim przypadku należy zmniejszyć ilość rozpylanej cieczy do powlekania, zwiększyć temperaturę gorącego powietrza oraz zwiększyć prędkość obrotową kotła.

najnowsze wiadomości o firmie Analiza typowych usterek i środki zaradcze maszyny do powlekania folii  2

 

Spray mróz

Jeśli na powierzchni folii odzieżowej jest „szron rozpylony”, nie trzeba robić bałaganu.Zjawisko to spowodowane jest dużą wilgotnością gorącego powietrza, dużą odległością rozpylania i słabym efektem atomizacji.W tym momencie wystarczy tylko odpowiednio obniżyć temperaturę, skrócić zasięg natrysku i poprawić efekt atomizacji.

 

Pojawił się film ze skórki pomarańczowej

Jeśli suszony owoc nie zostanie odpowiednio wysuszony, ciśnienie natrysku roztworu powlekającego jest niskie, a kropelki będą podgrzewane i zagęszczane w różnym stopniu.W takim przypadku należy natychmiast kontrolować szybkość parowania i zwiększyć ciśnienie oprysku.

najnowsze wiadomości o firmie Analiza typowych usterek i środki zaradcze maszyny do powlekania folii  3

 

Pojawiają się kolorowe plamy

Plama koloru jest spowodowana nierównomiernym mieszaniem lub niewystarczającym rozdrobnieniem ciała stałego podczas przygotowywania roztworu do powlekania.Przypomina to również użytkownikom o dobrym wymieszaniu roztworu do powlekania.

 

Na powierzchni tabletu są pęknięcia

Jeśli zawartość cieczy-ciała stałego nie jest odpowiednio dobrana, prędkość maszyny do powlekania błoną jest zbyt duża, a objętość natrysku jest zbyt mała, działanie tabletek będzie powodować pęknięcia, pękanie, łuszczenie się lub zużycie krawędzi tabletki.Aby uniknąć takiej sytuacji, użytkownik powinien dobrać odpowiednią zawartość cieczy do ciała stałego oraz odpowiednio dostosować prędkość obrotową i ilość natrysku.Jeśli jednak twardość rdzenia jest zbyt niska, należy poprawić formułę i proces rdzenia.

 

Na powierzchni filmu znajdują się dziurki

Jeśli na powierzchni błony powlekającej znajdują się otworki, sytuacja ta jest spowodowana zbyt dużą ilością powietrza zaangażowanego w przygotowanie roztworu powlekającego.Użytkownicy powinni unikać angażowania się w zbyt dużo powietrza podczas mieszania cieczy.

 

Istnieje różnica kolorystyczna między tabletami

Różnica kolorów jest spowodowana nierównomiernym wentylatorem, nadmierną zawartością cieczy i ciał stałych oraz małą prędkością maszyny do powlekania.W tym czasie należy wyregulować kąt natrysku pistoletu natryskowego, zmniejszyć zawartość części stałych w cieczy powlekającej i odpowiednio zwiększyć prędkość obrotową maszyny do powlekania.

najnowsze wiadomości o firmie Analiza typowych usterek i środki zaradcze maszyny do powlekania folii  4

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyny do przetwarzania farmaceutycznego Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 pharmaceuticalprocessingmachines.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.