Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Analiza czynników wpływających na szybkość suszenia liofilizatora próżniowego
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0577-65158944
Skontaktuj się teraz

Analiza czynników wpływających na szybkość suszenia liofilizatora próżniowego

2021-09-28

Latest company news about Analiza czynników wpływających na szybkość suszenia liofilizatora próżniowego

Analiza czynników wpływających na szybkość suszenia liofilizatora próżniowego

 

Proces liofilizacji jest złożonym procesem wymiany ciepła i masy, obejmującym chłodnictwo, próżnię, elektronikę, chemię, medycynę kriogeniczną i inne dyscypliny, o dużej zawartości technicznej i złożonych procesach liofilizacji.W tradycyjnej medycynie chińskiej, przemyśle spożywczym i innych, liofilizator próżniowy jest jednym z najpopularniejszych urządzeń.

 

najnowsze wiadomości o firmie Analiza czynników wpływających na szybkość suszenia liofilizatora próżniowego  0

 

Z konstrukcyjnego punktu widzenia liofilizator próżniowy jest połączeniem systemu chłodniczego, systemu próżniowego, systemu recyrkulacji ciepła i systemu suszenia, wprowadzając tym samym nowy typ szafy, która może bardziej efektywnie wykorzystać przestrzeń magazynową materiału w gabinet.Wykonaj liofilizację i suszenie próżniowe.Obecnie liofilizator próżniowy nadaje się do suszenia różnych materiałów, takich jak surowce, chińskie leki ziołowe, półprodukty farmaceutyczne i żywność.

 

Według branży, gdy działa liofilizator próżniowy, szybkość suszenia jest bardzo niepokojąca dla użytkowników.Jednak w rzeczywistej pracy często okazuje się, że szybkość suszenia nie jest zadowalająca.Więc jakie są czynniki, które wpływają na szybkość suszenia liofilizatora próżniowego?

 

 

Szybkość wstępnego zamrażania materiału

 

Zrozumiałe jest, że wstępne zamrażanie materiałów jest pierwszą rzeczą, którą musi zrobić liofilizator podczas pracy.Zamrażanie wstępne można podzielić na zamrażanie szybkie i zamrażanie wolne.Wielkość kryształów powstających podczas zamrażania ma duży wpływ na ogólną szybkość suszenia i szybkość rozpuszczania wysuszonego produktu.

 

W szczególności proces szybkiego zamrażania i powolnego zamrażania ma następujące różnice: kryształki lodu wytwarzane przez szybkie zamrażanie są mniejsze, a kryształki lodu wytwarzane przez powolne zamrażanie są większe.Duże kryształki lodu sprzyjają sublimacji, podczas gdy małe kryształki lodu nie sprzyjają sublimacji.Szybkie zamrażanie prowadzi do niskiego tempa sublimacji i szybkiego tempa desorpcji;powolne zamrażanie prowadzi do szybkiego tempa sublimacji i wolnego tempa rozdzielczości.

 

Dlatego branża zwróciła uwagę, że prędkość wstępnego zamrażania musi być dokładnie uchwycona w zależności od materiałów.

 

najnowsze wiadomości o firmie Analiza czynników wpływających na szybkość suszenia liofilizatora próżniowego  1

 

Ciśnienie w zamrażać komora suszarnicza

 

Według branży ciśnienie w komorze suszącej będzie miało bezpośredni wpływ na szybkość wymiany ciepła i masy (pary wodnej).Wśród nich, pod względem wymiany masy, im niższe ciśnienie, tym lepiej, a dla wymiany ciepła im wyższe ciśnienie, tym lepiej.

 

Ponieważ szybkość przenikania masy zależy głównie od temperatury i ciśnienia interfejsu sublimacyjnego oraz powierzchni warstwy suszącej, aby zwiększyć szybkość ulatniania się pary wodnej w warstwie suszącej, generalnie są to dwie operacje: zwiększenie temperatury sublimacji interfejs do utworzenia interfejsu pary wodnej Ciśnienie wzrasta.Lub zwiększ podciśnienie w komorze suszącej i zmniejsz ciśnienie pary na powierzchni warstwy suszącej.

 

najnowsze wiadomości o firmie Analiza czynników wpływających na szybkość suszenia liofilizatora próżniowego  2

 

Forma materiału

 

Podaje się, że w procesie liofilizacji postać materiałów liofilizowanych zwykle dzieli się na stałą i ciekłą.Gęstość nasypowa ciała stałego i gęstość składników cieczy wpływają na czas zamrażania materiału.

 

Obciążenie mokrej masy

 

Zrozumiałe jest, że gdy materiały są liofilizowane, istnieje pewien stosunek pola powierzchni do grubości materiału po zapakowaniu do pojemników.Podczas suszenia obciążenie suchej masy mokrej na jednostkę powierzchni tacy jest ważnym czynnikiem określającym czas suszenia.

 

Ogólnie rzecz biorąc, im cieńsza grubość akumulacji materiału, tym większa szybkość wymiany ciepła i masy oraz krótszy czas schnięcia.Jednakże, jeśli materiał jest cienki, będzie mniej materiału suszonego na partię na jednostkę liofilizowanej powierzchni, co będzie niekorzystne dla zwiększenia jednostkowej liofilizowanej powierzchni i wydajności na jednostkę czasu.Dlatego należy przeprowadzić kompleksowe rozważania zgodnie z materiałami.

 

najnowsze wiadomości o firmie Analiza czynników wpływających na szybkość suszenia liofilizatora próżniowego  3

 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń do liofilizacji próżniowej i wiele razy producenci aktualizowali i ulepszali swoje automatyczne sterowanie w celu poprawy wydajności suszenia.Niektórzy producenci sprzętu powiedzieli, że nowy typ sprzętu do liofilizacji zmienił żmudną pracę w poprzednim procesie suszenia, zapobiegł zanieczyszczeniu materiału i zautomatyzował suszenie i sublimację.Odpowiednia osoba odpowiedzialna powiedziała: „Ten model ma ogrzewanie półki i programowalne funkcje, może zapamiętać krzywą liofilizacji i jest wyposażony w funkcję ekstrakcji u-disk, która ułatwia obserwowanie procesu liofilizacji materiału”.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyny do przetwarzania farmaceutycznego Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 pharmaceuticalprocessingmachines.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.