Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Analiza problemów twardych cząstek, nierównej wielkości cząstek i rolki suchego granulatora
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0577-65158944
Skontaktuj się teraz

Analiza problemów twardych cząstek, nierównej wielkości cząstek i rolki suchego granulatora

2020-08-26

Latest company news about Analiza problemów twardych cząstek, nierównej wielkości cząstek i rolki suchego granulatora

Analiza problemów twardych cząstek, nierównej wielkości cząstek i rolki suchego granulatora

 

W procesie produkcji leku granulowanego granulator taki jak granulator suchy odgrywa kluczową rolę.Zrozumiałe jest, że suchy granulator może spełniać wymagania jednoetapowej granulacji, integrować ze sobą żmudne ogniwa przetwarzania i przeprowadzać całkowicie zamknięte przetwarzanie, dzięki czemu wygląd przetworzonego leku w postaci granulek ulega poprawie i jest łatwy do przechowywania i transport.

najnowsze wiadomości o firmie Analiza problemów twardych cząstek, nierównej wielkości cząstek i rolki suchego granulatora  0

 

Granulator suchy to rodzaj urządzenia, które wykorzystuje proces granulacji w ochronie środowiska do bezpośredniego sprasowania proszku w granulki.W procesie produkcji farmaceutycznej szeroko stosowany jest granulator suchy, szczególnie odpowiedni do granulacji materiałów łatwo ulegających rozkładowi lub aglomeracji w przypadku wilgoci i ciepła.Granulki wytworzone przez suchy granulator można bezpośrednio prasować w tabletki lub napełniać kapsułkami.

najnowsze wiadomości o firmie Analiza problemów twardych cząstek, nierównej wielkości cząstek i rolki suchego granulatora  1

 

Jednak niektórzy użytkownicy zgłaszali, że podczas używania suchego granulatora występują pewne problemy, takie jak twarde cząstki, nierówny rozmiar cząstek, wałek itp., które wpływają na proces granulacji.

 

Po pierwsze, cząsteczki są bardzo twarde.Według branży należy zauważyć, że jeśli nacisk walca jest zbyt wysoki podczas procesu granulacji na sucho, sprasowane suche cząstki będą zbyt twarde.Jeśli tabletki mają być wykonane w następnej kolejności, ze względu na twardość suchych cząstek, ściśliwość zostanie utracona, co prowadzi do prasowania tabletek, które wymaga większego nacisku, aby uzyskać kształt, a maszyna silnie wibruje.W przypadku kapsułek, ze względu na twardość suchych cząstek i utratę ściśliwości, proces napełniania kapsułek nie jest w stanie pozwolić sobie na kolumnę i materiał jest wyrzucany, przez co różnica w obciążeniu znacznie przekracza standard.

 

Po drugie, jednolitość wielkości cząstek.Aby poradzić sobie z problemem równomiernego rozmieszczenia cząstek podczas prasowania tabletek, należy rozważyć kilka aspektów: zapewnić równomierne mieszanie przy mieszaniu z dużą szybkością;kontrolować drobny proszek o rozmiarze mniejszym niż 80 mesh w określonym limicie;użyj wymuszonego urządzenia do podawania, aby zapobiec stratyfikacji podczas prasowania tabletek.Powyższe kilka aspektów jednorodności produktu można dobrze kontrolować.

 

Po trzecie, problem z rolkami.Wewnątrz rolki znajduje się woda chłodząca, a na rolce obrotowej i statycznej rurze wody chłodzącej znajduje się dynamiczne urządzenie uszczelniające.Ale po długim czasie użytkowania problem wycieku pojawi się pod wysokim ciśnieniem.

 

Obecnie niektórzy producenci ulepszyli konstrukcję walca, dzięki czemu woda chłodząca może bezpośrednio spływać na powierzchnię walca, co może skutecznie obniżyć temperaturę powierzchni walca i zmniejszyć możliwość wycieku, co należy uznać za postęp .Ze względu na dobór materiału i technologię przetwarzania wiele rolek ulegnie zużyciu i uszkodzeniu po dłuższym użytkowaniu z powodu wysokiego ciśnienia podczas granulacji.Dlatego wielu producentów musi ponownie kupować rolki po pewnym okresie użytkowania.

 

Perspektywa rynkowa leków granulowanych jest ogromna, a zapotrzebowanie rynku na sprzęt do granulacji suchych również sprosta wzrostowi.W tym kontekście producenci suchych granulatorów muszą również ulepszyć proces i konstrukcję konstrukcji, aby sprostać potrzebom użytkowników.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyny do przetwarzania farmaceutycznego Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2023 pharmaceuticalprocessingmachines.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.