Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Porównanie metod oraz zalet i wad suszarki rozpyłowej
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0577-65158944
Skontaktuj się teraz

Porównanie metod oraz zalet i wad suszarki rozpyłowej

2020-09-08

Latest company news about Porównanie metod oraz zalet i wad suszarki rozpyłowej

Porównanie metod oraz zalet i wad suszarki rozpyłowej

 

Istnieje wiele rodzajów suszarek, ale najczęściej stosowana jest suszarka rozpyłowa.

najnowsze wiadomości o firmie Porównanie metod oraz zalet i wad suszarki rozpyłowej  0

 

Suszarka rozpyłowa jest łatwa w obsłudze, doskonała pod względem wydajności i doskonała w produkcji, zwłaszcza w zakresie spełniania wymagań GMP w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.Jest mile widziany przez użytkowników w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

 

Suszarka rozpyłowa nadaje się szczególnie do suszenia i granulowania leków chińskich i zachodnich oraz produktów spożywczych.Granulki charakteryzują się silnym rozpadem, dobrą płynnością i natychmiastową rozpuszczalnością i mogą być bezpośrednio stosowane do prasowania tabletek, nawadniania kapsułek, wytwarzania granulek i stałych napojów.

najnowsze wiadomości o firmie Porównanie metod oraz zalet i wad suszarki rozpyłowej  1

 

Suszarka rozpyłowa jest szeroko stosowana w przemyśle chemicznym, lekkim i spożywczym, ponieważ może być otrzymywana bezpośrednio z roztworu lub układu zawiesinowego z jednorodnymi produktami proszkowymi.Przemysł chemiczny jest najczęściej wykorzystywany w przemyśle farbiarskim.Po latach wysiłków inżynierów i techników technologia suszenia rozpyłowego jest stosunkowo dojrzała, a określenie rozmiaru wieży ma również skuteczną metodę obliczeniową.

 

Suszarka rozpyłowa może rozpylać suchą ciecz przez nebulizator na maleńkie kropelki w suszarni i odparowywać wodę przez bezpośredni kontakt i mieszanie z gorącym gazem w medium suszącym, a następnie uzyskać produkty w postaci proszku lub granulek przez oddzielenie i zbieranie ciał stałych w gazie .

Roztwór surowca może być roztworem, emulsją, zawiesiną, stopem lub pastą.Medium suszącym może być powietrze, azot lub przegrzana para wodna.

najnowsze wiadomości o firmie Porównanie metod oraz zalet i wad suszarki rozpyłowej  2

 

Główne elementy suszarki rozpyłowej składają się z systemu ogrzewania powietrza, systemu dostarczania surowca, atomizera, systemu suszenia, systemu separacji i zbierania gazu stałego, systemu sterowania oraz mechanizmu cyrkulacji medium o specjalnym zapotrzebowaniu.

 

Suszenie rozpyłowe jest szeroko stosowane w suszeniu barwników.Suszenie metoda usuwania wilgoci poprzez atomizację barwników.Nadaje się do suszenia wszelkiego rodzaju barwników.Może suszyć drobny proszek barwnikowy, bardzo drobny proszek, proszek bezpyłowy i pustą granulkę.

 

Można go podzielić na trzy typy w zależności od trybu atomizacji barwników:

(1) Atomizacja przepływu powietrza wykorzystuje sprężone powietrze lub parę wodną do atomizacji cieczy materiału;

(2) Rozpylanie typu ciśnieniowego, pompa wysokociśnieniowa służy do wyciskania cieczy materiału z dyszy z dużą prędkością w celu utworzenia mgły;

(3) W rozpylaniu obrotowym ciecz zasilająca jest dodawana do szybkoobrotowej tarczy obrotowej (7000-28000r / min) w rozpylaczu, a ciecz zasilająca jest szybko wyrzucana w celu rozpylenia.Trzecia metoda ma zalety dobrego efektu, krótkiego czasu i wysokiej wydajności pracy, co jest faworyzowane przez przemysł farbiarski.Jego wadami są duże inwestycje w sprzęt i wysokie zużycie energii.

 

Zalety suszarki rozpyłowej:

1. Proces suszenia przebiega bardzo szybko.

2. Można go bezpośrednio wysuszyć na proszek.

3. Łatwa zmiana warunków suszenia i dostosowanie standardów jakości produktu.

4. Ze względu na natychmiastowe parowanie wymagania dotyczące doboru materiałów wyposażenia nie są surowe.

5. W komorze suszącej panuje pewne podciśnienie, aby zapewnić warunki sanitarne w produkcji, uniknąć kurzu w warsztacie i poprawić czystość produktu.

6. Wysoka wydajność produkcji i niewielu operatorów.

7. Duża zdolność produkcyjna i wysoka jakość produktu.Ilość natrysku na godzinę może sięgać kilkuset ton, co jest jedną z większych objętości suszarki.

8. Regulacja suszarki rozpyłowej jest wygodna, a warunki pracy można zmieniać w szerszym zakresie, aby kontrolować wskaźniki jakości produktu, takie jak rozkład wielkości cząstek, zawartość wilgoci, bioaktywność, rozpuszczalność, kolor, aromat, smak i tak dalej.

 

Wady suszarki rozpyłowej:

1. Sprzęt jest bardziej złożony, zajmuje duży obszar i ma dużą inwestycję.

2. Cena rozpylacza i urządzenia do odzyskiwania proszku jest wysoka.

3. Potrzeba więcej powietrza, aby zwiększyć pobór mocy dmuchawy i wydajność urządzenia do odzyskiwania.

4. Niska sprawność cieplna i wysokie zużycie ciepła.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyny do przetwarzania farmaceutycznego Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 pharmaceuticalprocessingmachines.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.