Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Czynniki wpływające na gęstość suchej masy suszarki rozpyłowej
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0577-65158944
Skontaktuj się teraz

Czynniki wpływające na gęstość suchej masy suszarki rozpyłowej

2020-10-27

Latest company news about Czynniki wpływające na gęstość suchej masy suszarki rozpyłowej

Czynniki wpływające na gęstość suchej masy suszarki rozpyłowej

 

W wielu urządzeniach suszących suszarka rozpyłowa jest jednym z szeroko stosowanych urządzeń suszących.Suszarka rozpyłowa to urządzenie suszące do obróbki roztworu, zawiesiny lub zawiesiny.Można go suszyć bezpośrednio z cieczy na proszek, co jest największą zaletą suszarki rozpyłowej.Jego mankamentem jest niska sprawność cieplna, duży wolumen, niska zdolność produkcyjna oraz wysokie nakłady inwestycyjne.Suszarka rozpyłowa jest szeroko stosowana w przemyśle chemicznym, lekkim i spożywczym, ponieważ może być otrzymywana bezpośrednio z roztworu lub układu zawiesinowego z jednorodnymi produktami proszkowymi.Przemysł chemiczny jest szeroko stosowany w przemyśle farbiarskim.

 

najnowsze wiadomości o firmie Czynniki wpływające na gęstość suchej masy suszarki rozpyłowej  0

 

Zasada działania suszarki rozpyłowej polega na rozpyleniu materiału w kropelki i rozproszeniu ich w gorącym powietrzu metodą natryskową.Materiał kontaktuje się z gorącym powietrzem w sposób równoległy, przeciwprądowy lub mieszany, dzięki czemu wilgoć szybko odparowuje i osiąga cel suszenia.

 

najnowsze wiadomości o firmie Czynniki wpływające na gęstość suchej masy suszarki rozpyłowej  1

 

Dysza suszarki rozpyłowej jest precyzyjnym urządzeniem, które może wspomagać dyspersję cieczy w sprayu.Dysza służy do trzech celów: do rozprowadzania cieczy na określonym obszarze, do zwiększania powierzchni cieczy oraz do wytworzenia siły uderzenia o powierzchnię stałą.Wszystkie rodzaje zastosowań dysz wykorzystują różne charakterystyki natrysku do opisania natrysku.

 

Dyszę suszarki rozpyłowej można sklasyfikować zgodnie z nakładem energii na atomizację, a płyn można rozłożyć na kropelki.Dysza może mieć jeden lub więcej wylotów;dysza z wieloma wylotami nazywana jest dyszą kompozytową.Dysza obejmuje zarówno ciężkie przemysłowe zastosowania, jak i lekkie puszki z rozpylaczem lub butelki z rozpylaczem.

 

Dysza ultradźwiękowa to kolejna dysza stosowana w ciśnieniowej suszarce rozpyłowej.Drgania o wysokiej częstotliwości generowane przez czujnik piezoelektryczny działają na końcówkę dyszy, powodując fale kapilarne w filmie cieczy.Gdy amplituda fal kapilarnych osiągnie krytyczną wysokość (ze względu na poziom mocy zapewniany przez generator), stają się one zbyt wysokie, aby się utrzymać, a na końcu każdej fali znajdują się maleńkie kropelki, powodujące atomizację.

 

najnowsze wiadomości o firmie Czynniki wpływające na gęstość suchej masy suszarki rozpyłowej  2

 

Projektując odśrodkową suszarkę rozpyłową, musimy wcześniej określić wielkość i rozkład suchych cząstek.Ponieważ te dwa czynniki bezpośrednio wpłyną na gęstość nasypową i kolor suszonych produktów.Dlatego, aby osiągnąć dobry efekt suszenia, można wybrać tylko odpowiednią odśrodkową suszarkę rozpyłową.

 

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu odśrodkowej suszarki rozpyłowej?Tak zwana gęstość nasypowa to w rzeczywistości gęstość nasypowa, którą zazwyczaj określa się przed projektowaniem.Istnieją cztery czynniki, które wpływają na gęstość nasypową, a mianowicie rodzaj sprzętu, temperatura gorącego powietrza i spalin, stężenie wsadu i dodatki.

 

Przede wszystkim, jeśli rodzaj wybranego sprzętu jest inny, jaki będzie wpływ?Jeśli chodzi o zastosowanie, jeśli zostanie wybrana odśrodkowa suszarka rozpyłowa z mieszanym przepływem, uzyskany zostanie produkt o mniejszej gęstości;jeśli zastosuje się przeciwprądową odśrodkową suszarkę rozpyłową, uzyska się produkt o większej gęstości.

 

Dlatego przy wyborze rodzaj suszarki rozpyłowej należy określić zgodnie z rzeczywistymi wymaganiami produkcyjnymi.Po drugie, w procesie żywienia powinniśmy również zwracać uwagę na kontrolę stężenia paszy.Wynika to z tego, że w trakcie odśrodkowej suszarki rozpyłowej, ogólnie mówiąc, stężenie wsadu jest wprost proporcjonalne do gęstości nasypowej.Jeśli stężenie wsadu jest niskie, gęstość nasypowa będzie mała.Jeśli stężenie paszy jest wysokie, gęstość nasypowa będzie duża.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyny do przetwarzania farmaceutycznego Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 pharmaceuticalprocessingmachines.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.