Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Efekt obróbki pieca z obiegiem gorącego powietrza nie jest idealny? Weź tę strategię konserwacji
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0577-65158944
Skontaktuj się teraz

Efekt obróbki pieca z obiegiem gorącego powietrza nie jest idealny? Weź tę strategię konserwacji

2021-02-26

Latest company news about Efekt obróbki pieca z obiegiem gorącego powietrza nie jest idealny? Weź tę strategię konserwacji

Efekt obróbki pieca z obiegiem gorącego powietrza nie jest idealny?Weź tę strategię konserwacji

 

Piec z obiegiem gorącego powietrza jest bardzo powszechnym wyposażeniem piekarnika w przemyśle farmaceutycznym.Jako źródło ciepła wykorzystuje parę lub energię elektryczną, a wentylator osiowy ogrzewa wymiennik ciepła przez konwekcję.Gdy laminar gorącego powietrza przepływa przez płytę suszącą i materiał do wymiany ciepła, świeże powietrze może napływać z wlotu powietrza, a zużyte gorące i wilgotne powietrze jest odprowadzane z wylotu mokrego, a cały system jest stale uzupełniany to Wilgotność względna w piekarniku jest utrzymywana poprzez napełnianie świeżym powietrzem i ciągłe odprowadzanie gorącego i wilgotnego powietrza.

 

Obecnie, dzięki promowaniu polityki oszczędzania energii i ochrony środowiska oraz ciągłemu rozwojowi technologii energooszczędnej, sprawność cieplna pieca z obiegiem gorącego powietrza na rynku może ogólnie osiągnąć 70% lub więcej, co ma zalety równomiernego suszenia , oszczędność energii, kontrola temperatury, niski poziom hałasu, długa żywotność i tak dalej.

 

najnowsze wiadomości o firmie Efekt obróbki pieca z obiegiem gorącego powietrza nie jest idealny? Weź tę strategię konserwacji  0

 

Aby zapewnić efekt obróbki materiałów, bardzo ważne jest prawidłowe użytkowanie pieca z obiegiem gorącego powietrza.Na przykład podczas korzystania z energii elektrycznej operatorzy nie powinni dotykać ręcznie części elektrycznych po lewej stronie skrzynki, wycierać ich wilgotną szmatką lub myć wodą;nie umieszczaj przedmiotów w pudełku zbyt ciasno i zostaw wystarczająco dużo miejsca, aby wilgotne powietrze mogło uciec górną częścią wiatru.Korzystanie ze sprzętu musi odbywać się pod opieką specjalnej osoby, a zewnętrzne źródło zasilania powinno zostać odcięte pod koniec użytkowania sprzętu, aby uniknąć wypadków.

 

Ponadto istnieje wiele prac konserwacyjnych, które wymagają od operatorów sprzętu opanowania wiedzy z zakresu konserwacji.Technicy niektórych producentów wymienili następujące strategie konserwacji, a autor wykonał krótkie gręplowanie.

 

najnowsze wiadomości o firmie Efekt obróbki pieca z obiegiem gorącego powietrza nie jest idealny? Weź tę strategię konserwacji  1

 

Codzienna strategia konserwacji

 

Konserwację sprzętu można podzielić na konserwację dzienną i konserwację miesięczną.Niezbędna praca jest niezbędna i musi być traktowana poważnie przez operatorów.

 

Wśród nich, jeśli chodzi o codzienną konserwację, operator powinien czyścić zbiornik wewnętrzny na czas po każdym przetwarzaniu, aby zapewnić higienę piekarnika.Technicy przypominają, że niektóre pracownie piekarników to stałe półki spawalnicze i laminaty.W tym momencie należy uważać, aby nie porysować metalowym szybkim otwieraniem.

 

Gdy piec wysokotemperaturowy w laboratorium jest zimny, należy sprawdzić, czy wartość regulatora temperatury jest zbliżona do temperatury pokojowej.Jeśli różnica jest oczywista, napraw regulator temperatury na czas.

 

W przypadku nagłej awarii zasilania, operator powinien najpierw wyłączyć przełącznik ogrzewania i otworzyć drzwi skrzynki, aby zapobiec automatycznemu uruchomieniu w przypadku wezwania zasilania.

 

Dodatkowo przed każdym uruchomieniem operator powinien sprawdzić, czy wentylator pracuje normalnie i czy nie słychać nietypowych dźwięków.W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, piec należy natychmiast wyłączyć, a konserwatora należy poinformować o konieczności przeprowadzenia konserwacji.

 

najnowsze wiadomości o firmie Efekt obróbki pieca z obiegiem gorącego powietrza nie jest idealny? Weź tę strategię konserwacji  2

 

Strategia miesięcznej konserwacji

 

Technicy powiedzieli, że ogólny piec z cyrkulacją gorącego powietrza można konserwować raz w miesiącu, główne kroki to następujące 6 punktów.

 

1. podczas konserwacji operator musi sprawdzić, czy wylot powietrza w piekarniku jest zablokowany i usunąć kurz na czas.Jednocześnie sprawdź, czy współczynnik wymiany powietrza wlotu i wylotu powietrza jest odpowiedni.

 

2. Sprawdź, czy wentylator działa normalnie, czy wentylator może się normalnie uruchomić i czy nie słychać nienormalnego dźwięku.Jeśli wystąpi jakakolwiek usterka, natychmiast zatrzymaj maszynę i napraw ją przed oddaniem jej do użytku.

 

3. po sprawdzeniu wentylatora sprawdź, czy na elementach elektrycznych nie ma zbyt dużo kurzu.Jeśli jest zbyt dużo kurzu, wpłynie to na rozpraszanie ciepła przez elementy elektryczne i spowoduje usterki.Dlatego konieczne jest usunięcie kurzu na czas.

 

4. usuń kurz z silnika, personel techniczny powiedział, że jeśli silnik ma słabe odprowadzanie ciepła lub prowadzi do awarii silnika.

 

5. Sprawdź, czy regulator temperatury jest dokładny.Jeśli nie, popraw to na czas.Ponadto warto zauważyć, że operator powinien w porę wymienić czujnik po długotrwałym użytkowaniu, aby zapobiec jego utlenianiu w środowisku o wysokiej temperaturze przez długi czas i zmniejszyć dokładność.

 

6. Operator musi również sprawdzić, czy tempo nagrzewania się pieca wysokotemperaturowego w laboratorium nie zwalnia, czy rura grzewcza nie jest uszkodzona i czy obwód się nie starzeje.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyny do przetwarzania farmaceutycznego Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 pharmaceuticalprocessingmachines.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.