Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Jak rozwiązać problem z elementami filtracyjnymi w sprzęcie do wody oczyszczonej?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0577-65158944
Skontaktuj się teraz

Jak rozwiązać problem z elementami filtracyjnymi w sprzęcie do wody oczyszczonej?

2021-03-31

Latest company news about Jak rozwiązać problem z elementami filtracyjnymi w sprzęcie do wody oczyszczonej?

Jak rozwiązać problem z elementami filtracyjnymi w sprzęcie do wody oczyszczonej?

 

Sprzęt do wody oczyszczonej może spełnić wysokie wymagania jakościowe fabryk farmaceutycznych i szpitali, takie jak przygotowanie wody oczyszczonej, przygotowanie dużych infuzji i tak dalej.Znajduje szerokie zastosowanie w medycynie, biochemii, przemyśle chemicznym, szpitalnictwie i innych gałęziach przemysłu.W ostatnich latach przemysł farmaceutyczny w Chinach szybko się rozwijał.Niektóre dane przewidują, że do końca 2020 r. skala rynkowa chińskiego przemysłu farmaceutycznego osiągnie 1,79 biliona juanów, co również stwarza możliwości dla przemysłu urządzeń do wody oczyszczonej.Jednocześnie, wraz z coraz bardziej rygorystycznym nadzorem przemysłu farmaceutycznego, przedsiębiorstwa farmaceutyczne stawiają również wyższe wymagania dotyczące jakości wody w urządzeniach do wody oczyszczonej.

 

Wkład filtrujący to serce urządzeń do oczyszczania wody, które odgrywa decydującą rolę w jakości ścieków, dlatego konieczna jest skuteczna ochrona wszystkich poziomów wkładów filtrujących.Rozumie się, że sprzęt do wody oczyszczonej składa się zwykle z PPC, węgla aktywnego, membrany RO i innych elementów filtrujących.Wszystkie poziomy elementów filtrujących mają różne funkcje.Na przykład pierwszy poziom obróbki wstępnej może usunąć duże cząstki, resztkowy chlor, jony wapnia i jony magnezu z wody, aby uzyskać lepszy efekt obróbki wstępnej;drugi poziom odwróconej osmozy może filtrować większość zanieczyszczeń, w tym jony nieorganiczne;trzeci poziom wymiany jonowej może usuwać substancje jonowe.

najnowsze wiadomości o firmie Jak rozwiązać problem z elementami filtracyjnymi w sprzęcie do wody oczyszczonej?  0

 

Aby zapewnić jakość produkowanej wody, problem elementów filtrujących urządzeń do wody oczyszczonej powinien zostać rozwiązany na czas.Z jednej strony musi być poprawnie zainstalowany, w przeciwnym razie może nie być w stanie zapewnić stabilnej pracy urządzeń farmaceutycznych wody oczyszczonej, powodując zanieczyszczenie wody.Przed montażem należy zwrócić uwagę na to, czy miejsce montażu jest płaskie, czy otoczenie jest czyste i czy miejsce montażu jest bezpieczne;podczas instalacji wszystkie rurociągi, zawory, przyrządy i duże części należy zmontować zgodnie ze specyfikacjami i normami, a odpowiednie znaki należy wkleić.

 

Z drugiej strony, jeśli wkład filtrujący będzie używany przez długi czas, pochłonie dużo zanieczyszczeń, które mogą powodować zablokowanie i znacznie osłabić zdolność oczyszczania wody.Dlatego konieczna jest regularna wymiana wkładu filtrującego, aby uniknąć wtórnego zanieczyszczenia wody.

najnowsze wiadomości o firmie Jak rozwiązać problem z elementami filtracyjnymi w sprzęcie do wody oczyszczonej?  1

 

Autor dowiedział się, że ze względu na wysoki koszt i cenę wkładu filtrującego wielu użytkowników będzie chciało wyjąć wkład filtrujący i wyczyścić go, a następnie zamontować z powrotem.Więc to jest naukowe?

 

W związku z tym niektórzy technicy wskazali, że takie podejście nie jest pożądane.Powodem jest złożona struktura elementu filtrującego.Po wchłonięciu zbyt dużej ilości zanieczyszczeń element filtrujący zmieni kolor.Proste płukanie nie może usunąć resztkowych zanieczyszczeń z elementu filtrującego i nie może zagwarantować efektu filtrowania.Dlatego, aby poprawić wydajność oczyszczania wody w sprzęcie do wody oczyszczonej, konieczna jest regularna wymiana wkładu filtrującego.

najnowsze wiadomości o firmie Jak rozwiązać problem z elementami filtracyjnymi w sprzęcie do wody oczyszczonej?  2

 

Jak więc często należy wymieniać element filtrujący w sprzęcie do wody oczyszczonej?Technik powiedział, że według różnych wkładów filtrujących cykl wymiany nie jest taki sam.W normalnych warunkach cykl wymiany wkładu filtra z materiału ultrafiltracyjnego wynosi 12-24 miesięcy, wkładu filtrującego z węglem aktywnym 6-18 miesięcy, a wkładu membranowego odwróconej osmozy 18-36 miesięcy.

najnowsze wiadomości o firmie Jak rozwiązać problem z elementami filtracyjnymi w sprzęcie do wody oczyszczonej?  3

 

Oprócz konieczności zwrócenia uwagi na ochronę wkładu filtrującego, jakość wkładu filtrującego jest również bardzo krytyczna, co również przypomina producentom o rozważeniu nie tylko czynnika ceny, ale także jakości produktu przy wyborze wkładu filtrującego, aby uniknąć sprowadzania ukrytych zagrożeń dla późniejszej produkcji i powodowania strat ekonomicznych.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyny do przetwarzania farmaceutycznego Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 pharmaceuticalprocessingmachines.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.