Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Metoda separacji i oczyszczania (2)
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0577-65158944
Skontaktuj się teraz

Metoda separacji i oczyszczania (2)

2022-03-29

Latest company news about Metoda separacji i oczyszczania (2)

Metoda separacji i oczyszczania (2)

 

1、separacja (maszyna odśrodkowa)

 

P1: co to jest pompa odśrodkowa?

Odp .: Pompa odśrodkowa to pompa przenosząca materiał.

 

P2: rola wirówki.

Odp .: Wirówki są używane do separacji ciało stałe-ciecz i separacji ciecz-ciecz, oczyszczania ekstraktów lub koncentratów.Separacja za pomocą maszyny wirówkowej należy do oczyszczania fizycznego.

 

 

2、Stężenie podwójnego efektu

 

P1: Czy maszyny do ekstrakcji i koncentracji wymagają sprzętu grzewczego?

Odp .: Dopóki jest wydobywany przez ogrzewanie, wymagany jest sprzęt grzewczy.

 

P2: jakie jest stężenie alkoholu po koncentracji?

Odp .: Stężenie alkoholu po stężeniu jest o 10% niższe niż w oryginalnej paszy.

 

P3: co to jest koncentracja podwójnego efektu?

O: Przede wszystkim "efekt" oznacza: efekt wymiany ciepła.Podwójny efekt oznacza, że ​​występują dwa efekty wymiany ciepła.Efekt pierwszy: urządzenie ogrzewane jest zewnętrznym źródłem ciepła.Drugi efekt: Energia cieplna generowana przez pierwszy efekt nagrzewa urządzenie.

 

P4: jaka jest różnica między koncentratorem podwójnego efektu a koncentratorem sferycznym?

Odp .: Koncentrator o podwójnym działaniu jest zasadniczo używany do urządzeń z ekstrakcją wody i szybkością parowania większą niż 500 kg / h.Koncentrator sferyczny ma na celu zwiększenie stosunku stężeń.Koncentrator sferyczny jest realizowany za koncentratorem dwuefektowym.

 

P5: jeśli rozpuszczalnikiem jest alkohol, czy zaleca się stosowanie stężenia podwójnego czy pojedynczego?Gdzie jest różnica?

Odp.: czy użyć alkoholu jako rozpuszczalnika, czy nie, zależy od właściwości rozpuszczalności materiału.Wskaźnik wykorzystania energii podwójnego efektu koncentracji jest wyższy.Jeśli rozpuszczalnikiem jest alkohol, zaleca się użycie skraplacza dwuefektowego, a szybkość ulatniania się alkoholu jest niska.

 

P6: jakie są rodzaje i funkcje koncentratorów?

Odp.: Koncentratory dzielą się głównie na koncentratory sferyczne, koncentratory jednoefektowe i koncentratory dwuefektowe.

Koncentrator jednoefektowy nadaje się do odzyskiwania alkoholu przemysłowego, takiego jak produkty mleczne, i może być używany do zatężania próżniowego materiałów w małych partiach, wielu odmianach i niskiej wrażliwości na ciepło.

Koncentrator o podwójnym działaniu nadaje się do koncentracji tradycyjnej medycyny chińskiej, medycyny zachodniej, cukru skrobiowego, produktów spożywczych i mlecznych itp. Jest szczególnie odpowiedni do koncentracji próżni w niskich temperaturach materiałów wrażliwych na ciepło.

Koncentrator sferyczny składa się głównie z czterech części: głównego korpusu zbiornika koncentracyjnego, skraplacza, separatora pary i cieczy oraz beczki odbierającej ciecz.Ponieważ koncentrator kulisty przyjmuje koncentrację dekompresyjną, czas koncentracji jest krótki, a efektywne składniki materiałów wrażliwych na ciepło nie ulegną zniszczeniu.

 

 

3,Przechowywanie

 

P1: Różnica między jednowarstwowymi zbiornikami magazynowymi a dwuwarstwowymi zbiornikami magazynowymi.

Odp .: Jednowarstwowy zbiornik magazynowy pełni tylko rolę magazynu buforowego.

Dwuwarstwowy zbiornik ma funkcję utrzymywania ciepła i zimna.

 

 

4、Wytrącanie alkoholu

 

P1: rola zewnętrznego systemu chłodzenia.

Odp .: Jest chłodzony alkoholem, aby oddzielić wosk i tłuszcz od konopi, a następnie filtrowany przez filtr zbiornika ekstrakcyjnego.

 

P2: proces i zasada wytrącania alkoholu.

Odp .: Zasada: Zanieczyszczenia w konopiach są nierozpuszczalne w pewnym stężeniu alkoholu, a wytrącanie zanieczyszczeń jest usuwane po dodaniu odpowiedniej ilości alkoholu do ekstraktu wodnego.

Przebieg: Po schłodzeniu koncentratu powoli dodawaj alkohol mieszając do uzyskania określonej zawartości alkoholu.Zamknięto i przechowywano w lodówce przez 24 do 48 godzin, przefiltrowano, odzyskano alkohol, przemyto alkoholem strącającym, a następnie otrzymano rafinowany roztwór.

 

P3: Jaka jest główna funkcja zbiornika do wytrącania alkoholu?

Odp .: Zbiornik do wytrącania alkoholu jest używany do wytrącania alkoholu tradycyjnej medycyny chińskiej, płynów doustnych, żywności i produktów zdrowotnych itp. Zbiornik do wytrącania alkoholu jest kluczowym wyposażeniem w procesie wytrącania alkoholu.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyny do przetwarzania farmaceutycznego Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 pharmaceuticalprocessingmachines.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.