Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Jakie czynniki wpływają na granulowane produkty szybkoobrotowego granulatora mieszającego?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-0577-65158944
Skontaktuj się teraz

Jakie czynniki wpływają na granulowane produkty szybkoobrotowego granulatora mieszającego?

2021-05-28

Latest company news about Jakie czynniki wpływają na granulowane produkty szybkoobrotowego granulatora mieszającego?

Jakie czynniki wpływają na granulowane produkty szybkoobrotowego granulatora mieszającego?

 

Szybkoobrotowy granulator mieszający to rodzaj urządzenia do mieszania i granulowania, które można wykorzystać do mieszania składników leków.Pod względem technologicznym szybkoobrotowy granulator mieszający łączy dwuetapowy proces mieszania i granulacji, co nie tylko oszczędza czas, ale także spełnia wymagania GMP, zmniejsza zanieczyszczenie krzyżowe i poprawia wydajność.Metoda została dobrze przyjęta przez użytkowników.

 

Jednak w porównaniu z wymaganiami obecnego rozwoju formulacji, tradycyjna technologia szybkiego mieszania i granulacji ma oczywiste wady.Podaje się, że materiały pomocnicze stosowane w tradycyjnej granulacji na mokro często ograniczają się do cukru pudru, skrobi, dekstryny i tak dalej.Wśród nich cukier puder ma wyraźną higroskopijność;skrobia stopniowo hydrolizuje i traci efekt pęcznienia w kontakcie z kwasem, zasadą lub w wilgotnych i gorących warunkach;dekstryna przeszkadza w oznaczaniu zawartości niektórych leków, dlatego tradycyjna granulacja na mokro ma oczywiste ograniczenia.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jakie czynniki wpływają na granulowane produkty szybkoobrotowego granulatora mieszającego?  0

 

Ponadto w tradycyjnym procesie często wykorzystuje się oceny empiryczne dotyczące proporcji ekstraktu i konsystencji ekstraktu w celu określenia ilości substancji pomocniczych, co wpływa na standardy kontroli jakości preparatu.W przypadku higroskopijnych leków i zaróbek, jeśli do przygotowania granulek stosuje się technologię granulacji na mokro, granulki zostaną ściśnięte razem, powodując adhezję, miękkie materiały przypominające paski, lepkie siatki i inne zjawiska.Przygotowane granulki są zbyt twarde i mają słabą rozpuszczalność i słabą jakość.stabilny.

 

Ponieważ przemysł farmaceutyczny ma coraz wyższe wymagania dotyczące technologii farmaceutycznej, technologia granulacji na mokro również musi nadążać za duchem czasu.Na rynku można stosować tylko bardziej energooszczędne, bardziej bezpieczne dla środowiska i bezpieczne metody granulacji.Naukowcy stwierdzili, że połączenie suszenia dynamicznego i statycznego, czyli dwuetapowej metody suszenia stosowanej w procesie suszenia mokrej granulacji, może skrócić cykl suszenia mokrego granulatu i zwiększyć wydajność produkcji.

 

Zrozumiałe jest, że granulki wytworzone przez szybkie mieszanie i granulację mają nieregularne kształty, jednolity rozkład wielkości cząstek i lepszą strukturę niż inne tradycyjne procesy granulacji, ale na ich granulowane produkty będzie miało wpływ wiele czynników.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jakie czynniki wpływają na granulowane produkty szybkoobrotowego granulatora mieszającego?  1

 

Po pierwsze, prędkość ostrza mieszającego i noża tnącego.Według branży wielkość i rozkład wielkości cząstek jest bezpośrednio związana z prędkością ostrza mieszającego i noża tnącego.Gdy prędkość ostrza tnącego jest niska, wielkość cząstek staje się większa, a gdy prędkość jest duża, wielkość cząstek zmniejsza się;gdy prędkość ostrza mieszającego jest niska, wielkość cząstek jest niewielka, a im większa prędkość, tym większy jest rozmiar cząstek.Te dwie funkcje są przeciwne.

 

Po drugie, wpływ procedur mieszania i granulacji oraz czasu.Podczas pracy szybkoobrotowej maszyny mieszająco-granulującej, obrót łopatki mieszającej powoduje, że materiały znajdujące się w doniczce przetaczają się w przestrzeń, dzięki czemu dolne materiały są wyrzucane wzdłuż ściany doniczki, a działanie to jest kolejno miękkie.Miękki materiał jest dociskany do noża szybkotnącego i cięty na cząstki różnej wielkości.Gdy cząsteczki obracają się przez pewien czas, są zaokrąglone i stopniowo stają się kuliste.Widać, że prędkość i czas pracy łopatki mieszającej i noża tnącego wpływają na ziarnistość granulacji.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jakie czynniki wpływają na granulowane produkty szybkoobrotowego granulatora mieszającego?  2

 

Po trzecie, wpływ materiału i koncentracji.W produkcji granulacji mieszanej na mokro powszechnie stosuje się granulację alkoholową lub granulację ze spoiwem dekstrynowym, ale istnieją pewne różnice między tymi dwoma rodzajami granulacji.Do granulacji powszechnie stosuje się alkohol.Ponieważ alkohol nie ma lepkości i ma działanie rozluźniające, ta metoda jest idealna do granulowania tradycyjnych chińskich leków o dużej lepkości.Jeśli do granulacji stosuje się dekstrynę, ponieważ dekstryna jest lepka i ma efekt polimeryzacji, wytwarzane cząstki są duże i gruboziarniste, a suszenie jest powolne.Ta metoda jest idealna dla medycyny zachodniej bez lepkości.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jakie czynniki wpływają na granulowane produkty szybkoobrotowego granulatora mieszającego?  3

 

Ponadto, niezależnie od tego, czy jest stosowany jako materiał po rozcieńczeniu skoncentrowanego ekstraktu, czy przy użyciu dekstryny lub innych materiałów wiążących, przy wytwarzaniu mniejszych cząstek stężenie zawiesiny materiału może być rzadsze, a gdy wymagane są większe cząstki, materiał zawiesina stężenie może być nieco gęstsze.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyny do przetwarzania farmaceutycznego Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 pharmaceuticalprocessingmachines.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.